Digital Transformation Office
Creative Office|England
Software Office|Moscow
Digital Media Office|Silicon Valley
MÜŞTERİ PANELİ
Projem ne durumda?

Giriş Yap

Başarılı bir insan olmak için çalışmayın ! Aksine önemli bir insan olmak için çalışın.
Albert Einstein

Düğün Davetiyesi Tasarımı

Düğün davetiyesi tasarımı ; Özel bir gün olduğu bu nedenle insanların ömürlerinde anı olarak salkıyabilecekleri davetiyelerden biridir . “Düğün davetiyesinin” tasarımı özel olmalıdır. Dış görünüşü , bakıldığı zaman güzelliği , ihtişamı ve benzersiz oluşuyla o güzel günü hatırlatmalıdır . Yazıda “düğün davetiye tasarımı , nasıl tasarlanmalıdır , baskı kalitesi ne olmalıdır ? ” gibi sorulara yer bulacağız .

Davetiye tasarımında ayrıca dikkat etmemiz gereken 3 temel kural vardır .

1.) Dekoratif ayrıntılar ve sanatsal çalışma : Tasarımcıdan düğün davetiyesinde özellikle arka planda dekoratif illüstrasyonların olmasını rica edin . Sanatsal çalışmalar her zaman şekilleri itibariyle akılda kalıcılık sağlar.

2.) Yazı fontu ve büyüklüğü : Font seçiminde okunabilir olmasına dikkat ediniz. Alışagelmiş fontların yerine farklı fontlar tercih edin. Yazının büyüklüğünü özellikle vurgu noktalarında iyi kulanın. Özel gün , ay , yıl ibarelerinde odak noktada içerik fontundan farklı fontta olmasına dikkat edin.

3.) Konumlandırma : İçeriğin konumlandırılması çok önemlidir. İsimlerin nerede olacağı davetiyenin kaderini belirler. Konumlandırma iyi yapılmalıdır bu nedenle yapı itibariyle göze güzel gelen gönlünüze de iyi gelecektir .

Tasarımın baskı kalitesi :

Bu konuda bir çok fikir tartışılabilir. Lakin vereceğim ufak ama çok önemli tüyo sayesinde harikalar elde edeceksiniz. Arka planda kullanılan dekoratifler özellikle kabartma olmalıdır. İsimler , tarih , davetin olacağı yer özellikle kabartmalı olmalıdır. Altın varak detayı “düğün davetiyesi tasarımı” ihtişamın dokunuş noktasıdır adeta .

Daha iyi bir deneyim için çerezleri kullanıyoruz.