Digital Transformation Office
Creative Office|England
Software Office|Moscow
Digital Media Office|Silicon Valley
MÜŞTERİ PANELİ
Projem ne durumda?

Giriş Yap

Başarılı bir insan olmak için çalışmayın ! Aksine önemli bir insan olmak için çalışın.
Albert Einstein

Grafik Tasarım

Grafik Tasarım Hizmetleri

Grafik tasarım, grafik tasarımcılar tarafından gerçekleştirilen teknik sanattır. Geçmişte fırça ve kalem gibi doğal araçlarla yapılabilen bu sanat, online ortama bırakılmış ve bunun sonucunda oldukça gelişmiş grafik tasarım programları geliştirilmiştir. Örneğin eskiden kalem ve portre çalışmaları için fırça ve kurşun kalem ilk tercihi iken şimdi Procreate, Affinity Designer, ArtRage gibi birçok farklı avantaj sağlayan uygulamalar / programlarla tasarlanıyor. Bu yazımda grafik tasarımın hangi alanlarda kullanıldığını, son dönemlerin en popüler sanat dallarından biri olduğunu ve ne için kullanılabileceğini anlatmaya çalışacağım.

Grafik tasarım; yetenek ve hayal gücünü birleştirerek aktarılan düşünceler, fikirler veya bilgiler; teknik yardımı aktarma / sergileme sanatıdır. Grafik tasarım İngilizce grafik tasarımdır; baskı, animasyon, reklam ve tanıtım gibi birçok alanda kullanılmaktadır. Wikipedia'ya göre grafik tasarım; bu, bilgiyi iletmek, görüntüleri geliştirmek veya fikirleri görselleştirmek için metin ve görüntüleri iki boyutlu veya üç boyutlu algılanabilir ve görülebilir bir düzlemde düzenlemeyi içeren yaratıcı bir süreçtir. Kendi bünyesinde grafik tasarım; denge, kontrast, hizalama, yakınlık, yakınlaştırma, odaklanma, hareket vb. Sanatsal standartları içerir.

Grafik tasarım, hayal gücünüze göre her şeyi tasarlamanıza ve dijital veya basılı ortama aktarmanıza olanak tanır. Manzaralar, iç tasarım, animasyonlar, logolar, kurumsal imajlar vb. Oluşturmak için kendi hayal gücünüzü kullanabilirsiniz. Pek çok benzer şey. Grafik tasarımın genel amacı bilgiyi iletmektir. Dolayısıyla bu, ağırlıklı olarak reklam / tanıtım amaçlı çok etkili bir sanat dalı. Bireylerin veya işletmelerin kendilerini basılı veya dijital platformlarda en iyi şekilde temsil etmelerini sağlar. Ticari amaçlarla kullanılmasının yanı sıra sanat alanında da kullanılmaktadır. Örneğin, çok güzel bir manzara tasarlamak ve onu bir tabloya dönüştürmek için bir illüstratör kullanabilirsiniz.

Grafik tasarım sanatının kullanım alanı oldukça geniştir. Bu sanatı kullanarak yapılabileceklerin birçoğu şunlardır:

Web Grafik Tasarımı Nedir?

Web grafik tasarımı, çoğu dijital tasarımı kapsayan genel bir tanımdır. Web, bir web sitesindeki grafik değildir. Sosyal medya gönderi tasarımından e-posta tasarımına, web sitesi banner'ına, düğme tasarımına ve hatta kullanılan renklere kadar birçok alanı kapsar.

Grafik Tasarımcı kime denir?

Grafik tasarımcı; profesyonel olarak grafik tasarım, dijital tasarım, örneğin web sitesi ön ucu, reklam görselleri, afişler, oyun tasarımı, ayrıca kitaplar, dergiler, posterler, logolar, ambalajlar, kataloglar vb. Aşağıdakiler gibi çeşitli basılı materyalleri tasarlayabilen kişilere verilen bir unvandır.

Grafik Tasarımcının Görevleri

Verilecek mesajın tasarım konseptini oluşturun / düzenlemek. Tasarlanacak ürün veya hizmet konseptini iyi anlamak. Revizyon taleplerine zamanında ve eksiksiz yanıt vermek. Bir rol oynamak için dijital veya baskı alanında birçok tasarım konseptinde ustalaşmak. En iyi ve en etkili sonuçları elde etmek için sosyal medya ve dijital pazarlama gibi birçok departmanla çalışın. İşi zamanında ve eksiksiz bir şekilde tamamlamak

İyi bir grafik tasarımcı olabilmek için bu alanda yetenekli olmanız gerekiyor. Yetenek, merak, istek ve doğru eğitim sayesinde olağanüstü sonuçlar elde edebilirsiniz. Portföyünüzü sergileyebileceğiniz kendi web sayfanızın olması size büyük avantaj sağlayacaktır. İletişim yönünü koruyun. Çünkü iyi bilmiyorsanız, bilgiyi iyi aktaramazsınız. Lütfen müşterinin düşüncesini dikkatlice değerlendirin ve basit bir tasarım oluşturun. Ayrıntılı. Başarının sırrı ayrıntılarda gizlidir. Behance, Derrible, Artstation, Crevado, Coroflot stil sayfalarına kaydolarak portföyünüzü gösterin ve sosyalleşin. Grafik tasarım sanatı ciddi sorumluluk ve titizlik gerektirir çünkü yapabileceğiniz hatalar bir daha tekrarlanmayabilir. Örnek: Tasarlanan katalogda yapacağınız hatalar baskıdan sonra telafi edilmeyecektir. Özgün ve yaratıcı tasarımlar üretmeye çalışın.

Grafik Tasarımın Önemli 9 Kuralı !

Beğendiğiniz tasarımları toplamaya başlama zamanı. Tasarım öğrenmek istiyorsanız tasarım ustalarının başarılı çalışmalarından ilham almalısınız. Yaratıcılığa ilham veren bir tasarımla karşılaştınız mı? Pinterest'inize ekleyin ve bu koleksiyonu beğendiğiniz her görselle zenginleştirin. Lütfen Pinterest'inizi insanlara ilham vermek için kullanın, başkalarını kopyalamak için kullanmayın. Grafik tasarım, kendi tarzınızı keşfetmekle ilgilidir. Bu noktada koleksiyonunuz kendi tarzınızı keşfetmenize yardımcı olacaktır. Örneğin, infografiklerin çoğunun zaten koleksiyonda olduğunu fark ettiğinizde, infografiklere odaklanmanız ve kendi projelerinizi oluşturmaya başlamanız gerektiği anlamına gelir.

Beğendiğiniz tasarımların koleksiyonunu incelemek için zaman ayırın. Görüntülediğiniz her grafikte, resimde veya simgede çizgilerin, şekillerin ve metnin akıllıca nasıl kullanıldığına bakın. Bu şekillerin gerçekte ne kadar basit olduğunu fark edeceksiniz. Farklı tasarımları analiz etme süreci, okuduğunuz ipuçlarını pratikte nasıl uyguladığınızı anlamanıza yardımcı olacaktır. Kendi tasarımınız

Tek bir çizgi veya süslemenin neden bir tasarımın cazibesini böylesine yüksek bir seviyeye çıkardığını hiç merak ettiniz mi? Cevap simetri! Tasarımınız ne kadar dolu olursa olsun, tutarlılık sağlamak açısından daima hizalamayı en doğru şekilde ayarlamalısınız.

Yeni tasarımcılar tarafından yapılan en yaygın hata budur: Öğrendikleri tüm becerileri tek bir tasarımda kullanmaya çalışırlar. Sonuç biraz kafa karıştırıcı. Çok yüksek kontrast tasarımda iyi bir şey değildir, bu nedenle kırmızı / yeşil, mor / sarı veya turuncu / mavi kombinasyonları seçmeyin. Daha iyi tamamlayıcı renkler seçmekte fayda var. Hedeflediğiniz ruhun rengini vizyonunuzda yakalamaya çalışın. Örneğin yeşil, insanlara huzur, tazelik ve doğayı hatırlatırken, lacivert insanlara tasarımın gizemli, güvensiz ve sinir bozucu olabileceği mesajını iletiyor. En sevdiğiniz ürünün ambalajına bir göz atın. Pazarda hangi renk kombinasyonu dikkatinizi çekti? Tasarımın uyumunu analiz edin ve aynı izlenimi yaratmaya çalışın. Adobe Color CC, tasarımınız için güzel bir renk paleti seçmek için kullanılabilecek çevrimiçi bir araçtır.

Kullandığınız resimler, çizelgeler ve grafikler tüm projeye çok fazla anlam katıyor. Grafik tasarımın genel amacı, bilgiyi açık ve çekici bir şekilde iletmektir. Tasarım boyunca görüntü kalitesinin tutarlı olmasını sağlamalısınız. Örneğin, düşük kaliteli bir fotoğrafı profesyonel bir fotoğraf sitesinden satın alınan profesyonel bir resimle birleştirirseniz, izleyici tutarlılığın zorluğunu fark edecektir. Tasarımdaki unsurların tarzı, oranları, çerçevesi, aydınlatması ve kalitesi tasarım boyunca aynı kalmalıdır.

Sonrasında yeni oluşturulan tasarımı beğendin mi? Neden başkalarıyla paylaşmıyorsun? Beğendiğinden emin değil misin? Belki de profesyonel bir grafik tasarımcının dürüst görüşüne ihtiyacınız var. Başkalarının işiniz hakkında ne düşündüğünü bilmek önemlidir. Tasarımın bütün amacı, etkileyici çalışmayı, dikkatini çekebilecek diğer insanların önüne koymaktır. Bu yüzden geri bildirim almaktan korkmayın! Eleştiriyi kabul edin ve bu fırsatları kendi yararınıza kullanın. Bu konuyu doğru bir şekilde incelemek sizi daha iyi bir tasarımcı yapacaktır.

Harika bir tasarım mı hazırladın? Bilgisayarı kapat ve bir süre ilgilenme. Birkaç saat sonra, sakin kafa ile tekrar göz at. Ne hissettiriyor? Çok kalabalık ve karanlık mı görünüyor? Şimdi doğru parlaklık ve kontrast dengesine ulaşman gerekiyor. Mesajınız çok anlaşılır ve net olmalıdır. Diğer unsurlar da bu amaca hizmet etmelidir.

Tasarımda hangi unsurları vurgulamak istersiniz? Fark yaratabilecek çok değerli bir bilgi sunmaya çalışıyorsanız, bilgiyi parlak, renkli bir görüntünün üzerine yerleştirerek gölgede bırakmak istemezsiniz. Bu hiyerarşik yapı, grafik tasarımın son derece önemli bir yönüdür. Kaç öğe kullanırsanız kullanın, en önemli tasarım bilgileri hakim olmaya devam etmelidir.

Her zaman gerçekten sevdiğin şey üzerinde çalışmalısın. Örneğin, vejeteryansanız, hamburger için poster hazırlamak zor olabilir. Tutkulu olduğunuz bir proje seçmeniz gerekebilir. Heyecanlı kalmak size harika bir tasarım getirecek! Tasarıma katılmak için profesyonel bir grafik tasarımcı olmanıza gerek yok. Hangi kariyeri seçerseniz seçin, yeni beceriler sizi iş dünyasında daha çekici kılacaktır. Unutulmaması gereken en önemli şey yaratıcı ve yenilikçi olmaktır. Bu yolda başarılı olacağından endişelenmiyoruz, eğer inanır ve çalışırsan iyi yapabilirsin!

Projeniz mi var ?

Hemen benimle iletişime geçebilirsiniz.

Daha iyi bir deneyim için çerezleri kullanıyoruz.