Digital Transformation Office
Creative Office|England
Software Office|Moscow
Digital Media Office|Silicon Valley
MÜŞTERİ PANELİ
Projem ne durumda?

Giriş Yap

Başarılı bir insan olmak için çalışmayın ! Aksine önemli bir insan olmak için çalışın.
Albert Einstein

Logo Tasarımı Yapmanın Püf Noktaları

Neredeyse herkes tarafından bilinen logolardan parçalar toplayarak orijinal bir iş yaratmış iddiasına girmeyin.


Neredeyse herkes tarafından bilinen logolardan parçalar toplayarak orijinal bir iş yaratmış iddiasına girmeyin. Seçtiğiniz karakterin bir standartı olmalı ve yaşlı biri tarafından dahi okunabilmeli . Logo tasarımı bakan kişi tarafından algılanabilir olmalı . Logo tasarımı aynı zamanda da benzersiz ve kusursuz olmalı asla klipart kullanmayın. Logo tasarımınızın siyah beyaz da güzel gözükmesini sağlayın. Logo tasarımının ters bakıldığında ,açı değişikliğinde veyahut boyutu değiştiğinde de algılana bilinmelidir.

Güncel logo tasarım trendleri sizin çizginizi belirlemesin . Uzun süre kullanacağınız bir logo tasarlarsanız , bilinirlik , saygınlık açısından işinize yarayacaktır. Logo tasarımında özel efektler kullanmayın (örn: gölge, yansıma vb.) Logo tasarımınızı mümkün olduğunca karenin içine sığdırmalısınız. Karmaşık ve ayrıntıcı işler yapmaktan sakının. Logonun nerelerde kullanılabileceğini düşünerek tasarlayın. Soluk ve ince çizgiler yerine kalın ve güvenli çizgiler kullanın Mükemmeliyetçi olmak güzeldir fakat kendinizi en mükemmeli için de zorlamayın. Sharp işler için keskin, Smooth işler için ise daha yumuşak çizgiler kullanın. Yaptığınız logo tasarımı hangi sektöre aitse o sektörün ilişkisi olduğu anlaşılmalıdır. Hiçbir resimden logo olmaz bunu asla unutmayın. İkiden fazla yazı fontu kullanmayın. Tasarımınızın bütün parçaları , solda, sağ tarafta merkezde, yukarıda veya aşağı tarafta hizalanmalıdır.

Logo tasarımınız tek gözükmelidir. Düşünmeden önce bu logoya hangi kitlenin bakacağını düşünün Yenilikçilik her ne kadar güzel olsa da risklidir bu sebepten her işinizde yenilikçilik yerine işlevselliği seçin. Eğer tasarladığınız logonun marka ismi akılda kalıcıysa logo marka ismi olmalıdır. En büyük şirketler de , küçük logolara ihtiyaç duyarlar ve bunun için yardıma başvururlar. Tasarlanacak logo sadece marka için değil herkesin beğenisini kazanmalıdır . Tasarımını yaptığınız logoyu değişik biçimlerde denemeniz sizi iyiye daha da yaklaştıracaktır. Logo tasarımınız sadece renklerle değil zeminlerle de uyum sağlayabilmelidir .

Logoda tagline kullanmayın ve kolaylıkla tarif edilebilen bir tasarım uygulayın. Logo tasarımına bilgisayarda çeşitli programlarla başlamadan evvel kağıt üzerinde çizin Donuk, karanlık ve parlak, neon renklerden kaçının. Harika Tasarımlar İçin … Fikirlerini Özgür Bırak … Muhammed Taha AKALAN

Daha iyi bir deneyim için çerezleri kullanıyoruz.