Digital Transformation Office
Creative Office|England
Software Office|Moscow
Digital Media Office|Silicon Valley
MÜŞTERİ PANELİ
Projem ne durumda?

Giriş Yap

Başarılı bir insan olmak için çalışmayın ! Aksine önemli bir insan olmak için çalışın.
Albert Einstein

SEO

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

Arama motoru optimizasyonunun (SEO) amacı, bir web sitesinin değerini artırmak ve arama motorlarında daha üst sıralarda yer alarak web sitesi ziyaretçi sayısını artırmaktır. Bu, web sitesini arama motorunun koşullarına uyarlayarak mümkündür. Tüm bu arama motoru koşulları, sitenin genel görünümü ve içeriği göz önünde bulundurularak kapsamlı SEO çalışması yapılır.

mta-ozel-desens1

SEO Nedir, Nasıl Yapılır ?

SEO'nun cevabı nedir, arama motorunun web sitesi için yaptığı tüm iyileştirmeler olarak tanımlanabilir. İnternette bilgi ve ürün aramak için kullanılan arama motoru, bu fonksiyonlara sahip Web platformunun en büyük ziyaretçi ve müşteri kaynağıdır. Müşterilerin çoğunlukla arama sonuçlarının ilk sayfasında siteyi ziyaret etmesi, bu departmanın zamanla oluşmasına ve büyümesine yol açmıştır. SEO'nun amacı, alakalı anahtar kelimelerle arama motorlarında daha üst sıralarda yer almak ve bu kelimelerin arama trafiğinde en çok ziyaretçiyi çekmektir. Bu durumda SEO araştırması, web sitesini her yönüyle arama motorları ile uyumlu hale getirmeyi ve ziyaretçilerin daha kolay ve hızlı erişebilecekleri bir web platformu sağlamayı amaçlamaktadır. Bu bakımdan SEO, web sitelerinin daha anlaşılır, kullanımı kolay ve ziyaretçilere ihtiyaç duydukları şeyleri sağlayabilmesine de yardımcı olabilir.

mta-ozel-desens1

SEO Danışmanlığı ve SEO Hizmeti

Birçok firma, e-ticaret şirketi, blog veya web sitesi sahibi SEO çalışması yapmaya veya bu hizmeti profesyonelce almaya çalışıyor. Bir ürün veya hizmeti pazarlamak istiyorsanız, SEO sahip olunması gereken bir araçtır. Doğru SEO çalışması ile satışını yaptığınız ürün veya hizmetleri potansiyel müşterilere daha hızlı ve doğru bir şekilde sunabilirsiniz. Ayrıca pazarlama dışı bir web siteniz olsa bile, şirketin görünürlüğünü ve marka değerini artırmak veya web sitesi ziyaret oranını artırmak için profesyonel SEO danışmanlık hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Yerel SEO
E-Ticaret SEO
Kurumsal SEO
mta-ozel-desens1

SEO’da Neler Yapıyorum?

SEO araştırması genellikle site içi SEO ve site dışı SEO olarak ikiye ayrılır. Site içi SEO, web sitenizin tasarım ve yazılımının yanı sıra mevcut içeriğinizin kapsamlı bir çalışmasını kapsar. Öte yandan, site dışı SEO, ziyaretçilere çeşitli kaynaklar (örneğin, bağlantılar ve görsel materyaller, sosyal medya, forumlar ve bloglar) aracılığıyla web sitesi trafiği sağlamanın ve böylece web sitenizin görünürlüğünü ve kalitesini artırmanın bir yoludur. Öncelikle, SEO danışmanlık hizmeti almak istediğiniz web sitesini kontrol etmek için çeşitli profesyonel araçları kullanın ve detaylı bir SEO raporu oluşturun. Ardından birçok kriteri göz önünde bulundurarak bu raporu analiz edin ve site dışı kaynakları (site SEO) kullanarak sitenizde (site SEO) hangi değişikliklerin, iyileştirmelerin ve düzenlemelerin yapılacağını belirleyin. Tüm bu işlemler, arama sonuçlarında görüntülenecek kelimelere ve / veya kelime gruplarına dayanmaktadır. Web sitenizde gerçekleştirilen aynı eylemler nedeniyle, arama motoru botları web sitenizi daha sık taramaya, içeriğinizi arama sonuçlarında daha fazla görüntülemeye ve web sitenizi zamanla belirtilen kelime ve / veya ifadenin üstüne taşımaya başlar.

Teknoloji optimizasyonu

Dediğim gibi SEO araştırması yapmak için önce web sitenizin mevcut durumunu ve yapısını kontrol ediyor, ardından tüm yapıyı analiz ediyoruz. Araştırma, temel olarak ürünleriniz ve hizmetlerinizle ilgili sayfaların arama motorlarındaki sıralama durumunu kapsamaktadır. Bu nedenle uygulanacak teknik SEO projesine yönelik bir yol haritası oluşturulmuştur. Yapılan tüm analizler site içi SEO ve site dışı SEO çalışmalarının temelini oluşturur. SEO saha projesi, SEO'nun teknik bir projesidir; web sitesinin kurulumunda kullanılan temel yapı sisteminden sistemdeki metin, görsel efektler ve ek bileşenlere kadar birçok farklı unsur ile ilgilenir. Problemli analizlerden sonra; web sitesinin değerini arama motorlarına göre ölçün. Bir site haritası oluşturun. Anahtar kelimeleri tanımlayın. Metin ve görsellerin SEO uyumluluğu inceleniyor.

İçerik optimizasyonu

 Web sitesinde gerçekleştirilecek SEO çalışma planının planlanmasına yardımcı olan tüm profesyonel araçlar içerik optimizasyon araçları olarak tanımlanmaktadır. Bu araçların farklı işlevleri vardır: web sitesi içeriği hakkında konu önerileri, anahtar kelime önerileri, metin analizi, kullanıcı arama analizi, hedef kitle arama yoğunluğu, alan arama analizi ... Tüm içerik optimizasyon araştırmaları; daha doğru SEO içerik hazırlığı, daha doğru paylaşım ve dolayısıyla daha fazla etkileşim sağlayabilir. Sonuç olarak, daha eşler arası ve hedef kitle odaklı içerik oluşturmaya yardımcı olur. SEO'da içeriğin önemi yadsınamaz bir gerçektir ve içerik optimizasyonu bu konuda SEO için doğru seçimdir. Bu, bir SEO uzmanının metin yazarı tarafından yazılmış içeriktir.

Off Page SEO Çalışmaları (Dış SEO)

Sayfa dışı SEO araştırması (harici SEO) Teknik SEO öğelerindeki site dışı SEO çalışmaları da aynı hassasiyet ve profesyonel yardımla yapılmalıdır. Web sitesinin ana kategorileri ve çalışma alanlarının gerekli analizinden sonra; web sitesi için referans olarak kullanılabilecek farklı, güçlü ve kaliteli bağlantılara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu bir referans sistemidir ve aynı zamanda araştırmayı teşvik etmek için site dışı SEO üzerindeki en önemli etki olarak tanımlanır. Uzaktan SEO araştırması kapsamında web sitesi referansları satın alabilirsiniz ancak bunun için satın almak istediğiniz web sitesini analiz edip işiniz ve alanınızla doğrudan ilgili, kaliteli ve yüksek trafikli sayfaları seçmelisiniz. Bu süreçte yapılacak tüm çalışmalar SEO standartları dahilinde yapılmalı ve tam anlamı olmayan veya işletmenizi tanımlamayan mükerrer sayfalar, metinler veya paylaşımlarla yapılmamalıdır.

mta-ozel-desens1
 • Anahtar kelime analizi: Sektöre göre hedef kitleye uygun geniş arama hacmine sahip kelimelere uygun anahtar kelime analizi yapın. Web sitesinin içeriği optimize edilmiş ve URL yapısı da belirli anahtar kelimelere göre güncellenmiştir.
 • Rakip analizi: Sektörünüzdeki rakiplerinizi, organik trafiğinizin belirli bir süre içinde büyümesini kontrol ederek, organik trafiğin ciroya olumlu yansıması ve doğru anahtar kelimeleri kullanarak arama sonuçlarının görünürlüğünün sağlanması hedeflenmektedir.
 • Departman analizi: Rakiplerin analizine uygun olarak departmanın rekabet oranını analiz edin ve buna göre hedefi belirleyin.
 • İçerik optimizasyonu: Hedef kitlenize uygun ve arama hacmi yüksek anahtar kelimeler içeren ziyaretçi dostu içeriği SEO dostu içerik olarak tanımlayabilirsiniz. Web sitesinin içeriği bu şekilde düzenlenmiştir. Mobil uyumluluk:
 • Mobil uyumlu web siteleri, mobil olmayan uyumlu web sitelerinden daha üst sıralarda yer alır. Bu nedenle web sitesi mobil uyumlu olacak şekilde düzenlenmiştir.
 • Kullanıcı deneyimi: Kullanıcı deneyimine dayalı olarak yerinde etkileşimli kontroller sağlayın.
 • Düzenli kontroller: Yazılım sorunları veya güncellemeler nedeniyle düzenlemeler kesintiye uğramış olabilir. Bu nedenle proje düzenli olarak denetlenecektir.
 • Veri kontrolü: Açılış sayfaları, en çok ziyaret edilen sayfalar, organik trafik artışı ve yeni kullanıcı büyüme oranları (aylık ve yıllık gibi) gibi verileri analiz edin; ayrıca aylık veya mevsimsel karşılaştırma kontrolleri.
 • Kullanıcı analizi: Sitedeki kullanıcı davranışı, optimizasyon hakkında ipuçları sağlar. Bu nedenle, kullanıcı analizine göre optimize edilecektir.

Organik trafik site aktivitesine nasıl yansır?

 • Diğer pazarlama faaliyetleri ile kolay entegre olması verimi ve dönüşümü arttırır.
 • Arama sonuçlarında üst sırada yer almak daha fazla müşterinin markayı tanımasını, güvenmesini ve markanın büyümesini sağlar.
 • Kullanıcının asıl odaklandığı ürünleri ön plana çıkartarak dönüşümün arttırılması hedeflenir.

Projeniz mi var ?

Hemen benimle iletişime geçebilirsiniz.

Daha iyi bir deneyim için çerezleri kullanıyoruz.